knetattach - en to mk translation catalogue (25 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
mk: Внесете име за оваа <i>вебпапка</i> како и адресата на серверот, портата и патеката на папката за користење и притиснете на копчето <b>Зачувај и поврзи се</b>.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
mk: Внесете име за оваа <i>безбедна школка</i> како и адресата на серверот, портата и патеката на папката за користење и притиснете на копчето <b>Зачувај и поврзи се</b>.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
mk: Внесете име за ова <i>поврзување преку FTP</i> како и адресата на серверот, портата и патеката на папката за користење и притиснете на копчето <b>Зачувај и поврзи се</b>.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
mk: Внесете име за овoj <i>мрежен уред на Мајкрософт Виндоус</i> како и адресата на серверот, портата и патеката на папката за користење и притиснете на копчето <b>Зачувај и поврзи се</b>.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
mk: Не можам да се поврзам на серверот. Проверете ги вашите поставувања и обидете се повторно.

en: Save && C&onnect
mk: Зачувај и п&оврзи се

en: C&onnect
mk: П&оврзи се

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
mk: Волшебник за мрежна папка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
mk: Додај мрежна папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
mk: Изберете го типот на мрежна папка со која сакате да се поврзете и притиснете на копчето Следно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
mk: &Неодамнешна врска:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
mk: &Вебпапка (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
mk: &Безбедна школка (ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
mk: Мрежен уред на &Microsoft® Windows®

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
mk: Информација за мрежна папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
mk: &Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
mk: &Корисник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Se&rver:
mk: Се&рвер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _portText)
en: &Port:
mk: &Порта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
mk: Пап&ка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
mk: Кодирање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
mk: Создај &икона за оваа оддалечена папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
mk: &Користи криптирање

en: KDE Network Wizard
mk: Волшебник за мрежа во KDE

en: Primary author and maintainer
mk: Примарен автор и одржувач
