kcmkclock - en to ms translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
ms: Tarikh dan Masa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ms: Di sini anda boleh ubah tetapan sistem untuk hari, bulan dan tahun.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
ms: Zon Masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
ms: Untuk menukar zon masa tempatan, pilih kawasan anda dari senarai di bawah.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
ms: Zon masa tempatan semasa:

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ms: Di sini anda boleh ubah waktu sistem. Klik pada ruang jam, minit, atau saat untuk mengubah nilai yang berkenaan, samada menggunakan butang naik atas dan bawah atau memasukkan nilai baru.

en: Unable to contact time server: %1.
ms: Tidak dapat menghubungi pelayan masa: %1.

en: Can not set date.
ms: Tidak dapat tetapkan tarikh.

en: Error setting new time zone.
ms: Ralat menetapkan zon masa baru.

en: Time zone Error
ms: Ralat Zon Masa

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ms: <h1>Tarikh & Masa</h1> Modul kawalan sistem ini boleh digunakan untuk menetapkan tarikh dan masa sistem. Tetapan ini bukan hanya memberi kesan kepada anda sebagai pengguna, tetapi keseluruhan sistem, anda hanya boleh mengubah tetapan ini apabila anda memulakan Tetapan Sistem sebagai root. Jika anda tiada kata laluan root, tetapi merasakan waktu sistem perlu diperbetulkan, sila hubungi pentadbir sistem anda.

en: KDE Clock Control Module
ms: Modul Kawalan Jam KDE

en: Original author
ms: Pengarang asal

en: Current Maintainer
ms: Penyelenggara Semasa

en: Added NTP support
ms: Tambah sokongan NTP

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ms: <h1>Tarikh & Masa</h1> Modul kawalan ini boleh digunakan untuk menetapkan tarikh dan masa sistem. Tetapan ini bukan hanya memberi kesan kepada anda sebagai pengguna, tetapi keseluruhan sistem, anda hanya boleh mengubah tetapan ini apabila anda memulakan Tetapan Sistem sebagai root. Jika anda tiada kata laluan root, tetapi merasakan waktu sistem perlu diperbetulkan, sila hubungi pentadbir sistem anda.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
ms: Tidak dapat mengesahkan/melaksanakan tindakan: %1, %2
