kcmkclock - en to ne translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ne: यहाँ तपाईँले प्रणाली मितिको महिनाको दिन, महिना र वर्ष परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ne: तपाईँले यहाँ प्रणाली समय परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ । उचित मान परिवर्तन गर्न घण्टा, मिनेट वा सेकेन्ड फाँटमा या माथि र तल बटन प्रयोग गरेर वा नयाँ मान प्रविष्ट गरी क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Unable to contact time server: %1.
ne: समय सर्भर सम्पर्क गर्न असक्षम: %1.

en: Can not set date.
ne: मिति सेट गर्न सकिँदैन ।

en: KDE Clock Control Module
ne: केडीई घडी नियन्त्रण मोड्युल

en: (c) 1996 - 2001 Luca Montecchiani
ne: (c) 1996 - 2001 लुका मन्टेकचियानी

en: Luca Montecchiani
ne: लुका मन्टेकचियानी

en: Original author
ne: मौलिक लेखक

en: Paul Campbell
ne: पाउल क्याम्पबेल

en: Current Maintainer
ne: हालको मर्मतकर्ता

en: Benjamin Meyer
ne: बेन्जामिन मेयर

en: Added NTP support
ne: थपिएको एनटीपी समर्थन
