plasma-desktop - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Primary (default)
nl: Primary (standaard)

en: Portrait
nl: Portret

en: Landscape
nl: Landschap

en: Inverted Portrait
nl: Omgekeerd portret

en: Inverted Landscape
nl: Omgekeerd landschap

en: Follow the active screen
nl: Volg het actieve scherm

en: Fit to Output
nl: In uitvoer laten passen

en: Fit Output in tablet
nl: Uitvoer in tablet laten passen

en: Custom size
nl: Aangepaste grootte

en: No drawing tablets found.
nl: Geen tekentabletten gevonden.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
nl: Apparaat:

en: Target display:
nl: Doelbeeldscherm:

en: Orientation:
nl: Oriëntatie:

en: Left-handed mode:
nl: Modus linkshandig:

en: Area:
nl: Gebied:

en: Resize the tablet area
nl: Het tabletgebied van grootte wijzigen

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
nl: Beeldverhouding vergrendelen

en: Tool Button 1
nl: Hulpmiddelknop 1

en: Tool Button 2
nl: Hulpmiddelknop 2

en: Tool Button 3
nl: Hulpmiddelknop 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
nl: Blok:

en: None
nl: Geen

en: Button %1:
nl: Knop %1:
