knetattach - en to pa translation catalogue (28 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
pa: ਇਸ <i>ਵੈੱਬਫੋਲਡਰ (WebFolder)</i> ਦੇ ਨਾਂ ਦੇ ਨਾਲ ਨਾਲ ਸਰਵਰ ਐਡਰੈੱਸ, ਪੋਰਟ ਅਤੇ ਫੋਲਡਰ ਮਾਰਗ ਦਿਉ ਅਤੇ <b>ਸੰਭਾਲੋ ਅਤੇ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ</b> ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
pa: ਇਸ <i>ਸਕਿਉਰ ਸ਼ੈਲ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ</i> ਦੇ ਨਾਂ ਦੇ ਨਾਲ ਨਾਲ ਸਰਵਰ ਐਡਰੈੱਸ, ਪੋਰਟ ਅਤੇ ਫੋਲਡਰ ਮਾਰਗ ਦਿਉ ਅਤੇ <b>ਸੰਭਾਲੋ ਅਤੇ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ</b> ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
pa: ਇਸ <i>ਫਾਈਲ ਟਰਾਂਸਫਰ ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ</i> ਦੇ ਨਾਂ ਦੇ ਨਾਲ ਨਾਲ ਸਰਵਰ ਐਡਰੈੱਸ, ਪੋਰਟ ਅਤੇ ਫੋਲਡਰ ਮਾਰਗ ਦਿਉ ਅਤੇ <b>ਸੰਭਾਲੋ ਅਤੇ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ</b> ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
pa: ਇਸ <i>Microsoft Windows ਨੈੱਟਵਰਕ ਡਰਾਇਵ</i> ਦੇ ਨਾਂ ਦੇ ਨਾਲ ਨਾਲ ਸਰਵਰ ਐਡਰੈੱਸ, ਪੋਰਟ ਅਤੇ ਫੋਲਡਰ ਮਾਰਗ ਦਿਉ ਅਤੇ <b>ਸੰਭਾਲੋ ਅਤੇ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ</b> ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
pa: ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਜੁੜਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ ਹੈ। ਆਪਣੀ ਸੈਟਿੰਗ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ ਅਤੇ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ ਜੀ।

en: Save && C&onnect
pa: ਸੰਭਾਲੋ ਅਤੇ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ(&o)

en: C&onnect
pa: ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ(&o)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਫੋਲਡਰ ਸਹਾਇਕ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਫੋਲਡਰ ਸ਼ਾਮਿਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਫੋਲਡਰ, ਜਿਨਾਂ ਨਾਲ ਤੁਸੀਂ ਜੁੜਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ, ਦੀ ਚੋਣ ਕਰੋ ਅਤੇ ਅੱਗੇ ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ(&R):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
pa: ਵੈੱਬ ਫੋਲਡਰ (&webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
pa: ਸੁਰੱਖਿਅਤ ਸ਼ੈੱਲ (&ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
pa: &Microsoft® Windows® ਨੈੱਟਵਰਕ ਡਰਾਇਵ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਫੋਲਡਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
pa: ਨਾਂ(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
pa: ਯੂਜ਼ਰ(&U):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Se&rver:
pa: ਸਰਵਰ(&r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _portText)
en: &Port:
pa: ਪੋਰਟ(&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _protocol)
en: &Protocol:
pa: ਪਰੋਟੋਕਾਲ(&P):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
pa: ਫੋਲਡਰ(&F):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
pa: ਇੰਕੋਡਿੰਗ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
pa: ਇਸ ਰਿਮੋਟ ਫੋਲਡਰ ਲਈ ਇੱਕ ਆਈਕਾਨ ਬਣਾਓ(&e)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਵਰਤੋਂ(&U)

en: KDE Network Wizard
pa: KDE ਨੈੱਟਵਰਕ ਸਹਾਇਕ

en: (c) 2004 George Staikos
pa: (c) 2004 ਜਾਰਜ ਸਟਾਈਕੋਸ

en: George Staikos
pa: ਜਾਰਜ ਸਟਾਈਕੋਸ

en: Primary author and maintainer
pa: ਮੁੱਢਲਾ ਲੇਖਕ ਤੇ ਪ੍ਰਬੰਧਕ
