plasma-desktop - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Primary (default)
pl: Główny (domyślny)

en: Portrait
pl: W pionie

en: Landscape
pl: W poziomie

en: Inverted Portrait
pl: W odwróconym pionie

en: Inverted Landscape
pl: W odwróconym poziomie

en: Follow the active screen
pl: Podążaj za bieżącym ekranem

en: Fit to Output
pl: Zmieść wynik

en: Fit Output in tablet
pl: Zmieść wynik na tablecie

en: Custom size
pl: Własny rozmiar

en: No drawing tablets found.
pl: Nie znaleziono żadnego tabletu rysunkowego.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Target display:
pl: Docelowy wyświetlacz

en: Orientation:
pl: Kierunek:

en: Left-handed mode:
pl: Tryb leworęczny:

en: Area:
pl: Obszar:

en: Resize the tablet area
pl: Zmień rozmiar obszaru tabletu

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
pl: Zablokuj współczynnik kształtu

en: Tool Button 1
pl: Przycisk narzędziowy 1

en: Tool Button 2
pl: Przycisk narzędziowy 2

en: Tool Button 3
pl: Przycisk narzędziowy 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
pl: Wypełnienie:

en: None
pl: uBrak

en: Button %1:
pl: Przycisk %1:
