kcmkded - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Failed to stop service: %1
ro: Oprirea serviciului a eșuat: %1

en: Failed to start service: %1
ro: Pornirea serviciului a eșuat: %1

en: Failed to stop service.
ro: Oprirea serviciului a eșuat.

en: Failed to start service.
ro: Pornirea serviciului a eșuat.

en: Some services disable themselves again when manually started if they are not useful in the current environment.
ro: Unele servicii se dezactivează iar când sunt pornite manual dacă nu sunt utile în mediul actual.

en: All Services
ro: Toate serviciile

[ctx: List running services]
en: Running
ro: Rulează

[ctx: List not running services]
en: Not Running
ro: Nu rulează

en: Startup Services
ro: Servicii la pornire

en: Load-on-Demand Services
ro: Servicii încărcate la cerere

en: Toggle automatically loading this service on startup
ro: Comută încărcarea automată a acestui serviciu la pornire

en: Not running
ro: Nu rulează

en: Running
ro: Rulează

en: Stop Service
ro: Oprește serviciul

en: Start Service
ro: Pornește serviciul
