plasma-desktop - en to ta translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
ta: பிளாஸ்மா பயன்படுத்தும் QtQuick அமைப்புகளை இது மாற்றும். கைதேர்ந்த பயனர்கள் மட்டுமே இதைப் பயன்படுத்த வேண்டும்.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
ta: வரைவு பின்நிலை:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
ta: தானியக்கம்

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
ta: மென்பொருள்

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
ta: வரைவு சுழற்சி:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
ta: அடிப்படையானது

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
ta: பற்பணியானது

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
ta: கட்டாயப்படுத்து
