plasma-desktop - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Primary (default)
tr: Birincil (öntanımlı)

en: Portrait
tr: Dikey

en: Landscape
tr: Yatay

en: Inverted Portrait
tr: Ters Çevrilmiş Dikey

en: Inverted Landscape
tr: Ters Çevrilmiş Yatay

en: Follow the active screen
tr: Etkin ekranı izle

en: Fit to Output
tr: Çıktıya Sığdır

en: Fit Output in tablet
tr: Tablette Çıktıya Sığdır

en: Custom size
tr: Özel Boyut

en: No drawing tablets found.
tr: Çizim tableti bulunamadı.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
tr: Aygıt:

en: Target display:
tr: Hedef ekran:

en: Orientation:
tr: Yönelim:

en: Left-handed mode:
tr: Sol el kipi:

en: Area:
tr: Alan:

en: Resize the tablet area
tr: Tablet alanını yeniden boyutlandır

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
tr: En-boy oranını kilitle

en: Tool Button 1
tr: Araç Düğmesi 1

en: Tool Button 2
tr: Araç Düğmesi 2

en: Tool Button 3
tr: Araç Düğmesi 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
tr: Tablet:

en: None
tr: Yok

en: Button %1:
tr: Düğme %1:
