kcmkclock - en to tr translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
tr: Tarih ve Zaman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
tr: Tarihi ve z&amanı otomatik olarak ayarla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
tr: &Zaman sunucusu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
tr: Buradan sistem tarihini değiştirebilirsiniz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
tr: Zaman Dilimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
tr: Zaman dilimini değiştirmek için aşağıdaki listeden seçiminizi yapın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
tr: Geçerli yerel zaman dilimi:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
tr: Ara…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
tr: Bir NTP aracı bulunamadı. Tarihi ve zamanı otomatik güncelleyebilmek için 'ntpdate' veya 'rdate' uygulamalarını kurun.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
tr: Buradan sistem saatini değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ögeye bağlı olarak saat, dakika ya da saniye alanlarına tıklayın. Bu ögelerin değerlerini değiştirmek için sağ taraftaki aşağı ve yukarı düğmelerini kullanabilir ya da yeni bir değer girebilirsiniz.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
tr: Geçerli yerel zaman dilimi: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
tr: Geçerli yerel zaman dilimi: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
tr: Genel Zaman Sunucusu (pool.ntp.org),       asia.pool.ntp.org,       europe.pool.ntp.org,       north-america.pool.ntp.org,       oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
tr: Zaman sunucusuna bağlantı kurulamadı: %1.

en: Can not set date.
tr: Tarih ayarlanamıyor.

en: Error setting new time zone.
tr: Yeni zaman dilimini ayarlama hatası.

en: Time zone Error
tr: Zaman Dilimi Hatası

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
tr: <h1>Tarih & Zaman</h1> Bu denetim modülü sistem tarih ve zamanını ayarlamakta kullanılabilir. Yaptığınız değişiklikler yalnızca sizi kullanıcı olarak değil, tüm sistemi etkileyeceğinden bu özelliği yalnızca Sistem  Ayarları'nı kök olarak başlatırsanız kullanabilirsiniz. Eğer kök parolasına sahip değilseniz ve sistem saatinin doğru olması gerektiğini düşünüyorsanız lütfen sistem yöneticiniz ile iletişime geçin.

en: KDE Clock Control Module
tr: KDE Saat Denetim Modülü

en: Original author
tr: Özgün Yazar

en: Current Maintainer
tr: Şimdiki Bakımcı

en: Added NTP support
tr: NTP desteği eklendi

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
tr: <h1>Tarih & Zaman</h1> Bu denetim modülü sistem tarih ve zamanını ayarlamakta kullanılabilir. Yaptığınız değişiklikler yalnızca sizi kullanıcı olarak değil, tüm sistemi etkileyeceğinden bu özelliği yalnızca Sistem Ayarları'nı kök olarak başlatırsanız kullanabilirsiniz. Eğer kök parolasına sahip değilseniz ve sistem saatinin doğru olması gerektiğini düşünüyorsanız lütfen sistem yöneticiniz ile iletişime geçin.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
tr: Bu eylem doğrulanamadı/yürütülemedi: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
tr: NTP ayarları değiştirilemiyor

en: Unable to set current time
tr: Geçerli zaman ayarlanamadı

en: Unable to set timezone
tr: Zaman dilimi ayarlanamadı
