plasma-desktop - en to vi translation catalogue (23 entries)

en: Primary (default)
vi: Chính (mặc định)

en: Portrait
vi: Dọc

en: Landscape
vi: Ngang

en: Inverted Portrait
vi: Dọc ngược

en: Inverted Landscape
vi: Ngang ngược

en: Follow the active screen
vi: Theo màn hình hoạt động

en: Fit to Output
vi: Vừa với đầu ra

en: Fit Output in tablet
vi: Vừa với đầu ra trong bảng

en: Custom size
vi: Cỡ tự chọn

en: No drawing tablets found.
vi: Không tìm thấy bảng vẽ nào.

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
vi: Thiết bị:

en: Target display:
vi: Bộ hiển thị đích:

en: Orientation:
vi: Hướng:

en: Left-handed mode:
vi: Chế độ thuận tay trái:

en: Area:
vi: Khu vực:

en: Resize the tablet area
vi: Đổi cỡ khu vực bảng

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
vi: Khoá tỉ lệ khung

en: Tool Button 1
vi: Nút công cụ 1

en: Tool Button 2
vi: Nút công cụ 2

en: Tool Button 3
vi: Nút công cụ 3

[ctx: @label:listbox The pad we are configuring]
en: Pad:
vi: Bàn:

en: None
vi: Không

en: Button %1:
vi: Nút %1:
