kcminput - en to xh translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
xh: Unikezelo lwesalathisi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
xh: <h1>Mouse</h1> Lo mnqongo womlinganiselo ukuvumela ukukhetha iinketho ezahlukeneyo ngendlela apho icebo lokwalatha lisebenza khona. Icebo lakho lokwalatha linokuba yi mouse, ibhola yophawu, okanye ezinye iintsimbi ezisebenza umsebenzi ofanayo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
xh: &Ngokubanzi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
xh: Ukuba usebenzisa isandla-sasekhohlo, ungakhetha ukutshintsha imisebenzi yasekhohlo kunye namaqhiosha aekunene kwiceboi lakho lokwalatha ngokukhetha  ukhetho 'lwesandla-sasekhohlo'. UKuba icebo lakho lokwalatha linamaqhosha angapha kwesibini, ezo kuphela zisebenzayo njengamaqhosha asekhohlo nasekunene echaphazeleka. Umzekelo, ukuba unemouse enamaqhosha-amathathu, iqhosha eliphakathi alichaphazeleki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
xh: Ok&wesandla sasekunene

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
xh: Ukubheka phambili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
xh: Isalathisi sendawo yokungena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
xh: Nqakraza kabini kwithuba sokuphumla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
xh: Rhuqa ixesha lokuqala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
xh: Rhuqa uqalo lomgamo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
xh: Ivili le mouse lirolwa ngu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
xh: Ithuba lokuphumla lokunqakraza kabini lixesha elininzi (kwimizuzwana emininzi) phakathi konqakrazo kabini lwemouse oluzijikela kunqakrazo kabini. Ukuba unqakrazo lwesibini luyenzeka mva kunelixesha lokuphumla emva konqakrazo lokuqala, zijongwa njengonqakrazo kabini olwahlukeneyo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
xh: Ukuba unqakraza nge mouse (umzekelo umhleli welayini-ezininzi) kwaye uqale ukususa imouse ngexesha lokuqala utsalo, umsebenzi wotsalo uzakwenziwa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
xh: Ukuba unqakraza ngemouse kwaye uqale ukususa imouse noko kumgama wokuqala utsalo, umsebenzi wotsalo uzakwenziwa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
xh: Ukuba usebenzisa ivili le mouse,eli xabiso ligqiba inani le layini ukurola nayiphi na intshukumo yevili ngalinye. Qaphela ukuba ukuba eli nani likhulu kune nani lelayini ezibonakalayo, izakulahlwa kwaye intshukumo yevili izakuphathwa njengentshukumo yephepha phezulu/ezantsi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
xh: &Ulibaziso lonikezelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
xh: &Ixesha lonikezelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
xh: &Unikezelo lwemboniselo yasecaleni:
